2017./18.

Marta brīvlaikā(15.-17.03.) vairāki Talsu Mūzikas skolas kora klases audzēkņi piedalījās Liepājas dzimšanas dienai un Latvijas 100 gadei veltītajā lielkoncertā ’’Liepāja izAicina’’. Koncertā piedalījās 14 kolektīvi- 7 Liepājas kolektīvi un 7 viņu izaicinātie kolektīvi no visas Latvijas. To skaitā bija arī Ventspils Mūzikas vidusskolas koris ’’Nošu planētas’’, kura sastāvā piedalījās mūsu audzēknes Laura Mitlere un Līva Slesare. Projekts bija īpašs ar to, ka jaunieši bija ne tikai lielkoncerta dalībnieki, bet bija cieši iesaistīti tā veidošanā- rakstījuši scenāriju, plānojuši skatuves vizuālos risinājumus un domājuši par publicitāti. Liepājā izskanēja 2 lieliski koncerti, kuros jaunieši muzicēja kopā ar Daumantu kalniņu, Ivo Fominu, Valteru Pūci, Jāni Aišpuru, Anci Krauzi, Andri Ērgli un citiem māksliniekiem. Mūsu audzēknēm tā bija lieliska pieredze gan dziedāšanā ,gan dziesmu atskaņojumā ar dažādiem horeogrāfiskiem risinājumiem. Meitenēm bija arī brīvais laiks kad apskatīt un iepazīt Liepāju, tās ievērojamākās vietas.

2018 gada 9. martā Kuldīgas Mūzikas skolā notika Ziemeļkurzemes reģiona Mūzikas skolu akordeona klašu audzēkņu festivāls ’’Akordeona skaņās’’. Akordeonisti festivālus rīko jau daudzus gadus, tie ir notikuši gan Rojā, Kandavā, Valdemārpilī un Talsos, gan Ventspilī 2017. gadā , kur ļoti noderīgu meistarklasi sniedza akordeonists- izpildītājmākslinieks Kaspars Gulbis.  Šogad Kuldīgā festivāls bija veidots kā neliela  katras mūzikas skolas prezentācija. Katra skola rādīja labāko untikai sev raksturīgo. Vieniem tas bija spilgts solists(Ventspils), citiem tas bija skolotāju ansamblis(Roja), vēl citiem tas bija akordeonistu orķestris(Kandava) vai instrumentālais ansamblis ar basģitāru, klavierēm un sitamajiem instrumentiem(Valdemārpils) . Talsu mūzikas skolu pārstāvēja akordeonisti- solisti Aivars Topecs(3.), Jurģis Lozbers(4.) un Miks Vilnis(7.) un akordeonistu ansamblis A.Topecs, J.Lozbers, Reinis Lepa(5.), M.Vilnis un skolot. Kārlis Ozoliņš(basģitāra). Audzēkņus koncertam sagatavoja Ināra Plendišķe un Agrita Priedniece.

Klausītāji katras skolas uzstāšanos uzņēma ar lielu interesi. Festivāla noslēgumā visus koncerta dalībniekus sveica Kuldīgas mūzikas skolas direktore Maruta Rozīte un  pasniedza nelielas piemiņas veltes . Viņa aicināja visus apskatīt renovēto skolu un nobaudīt nelielu cienastu .Nākošais akordeonistu festivāls paredzēts Talsos 2019. gadā.

2018. gada 26.janvāra piektdienas pēcpusdienā Talsu novada Mūzikas skolas (Talsu, Valdemārpils, Sabiles) kopīgā braucienā devās uz Jaunpagastu, kur otro gadu pēc kārtas notika Mūzikas skolu kopkoncerts.

Mūsu skolas koncerta daļu pārstāvēja Jurģis Lozbers (4. akordeona klase), Līga Zute (6. flautas klase), Ernests Grišāns (3. tubas klase), Līva Slesere (5. klavieru klase), Luīze Aleksandra Bērziņa un Laura Mitlere (5. kora klase),  Eduards Jānis Lepa un Maikijs Laizāns (3.klavieru klase). Programmu pieteica 5. klases meitenes. Audzēkņus sagatavoja pedagogi: Agrita Priedniece, Brigita Dravniece, Valentīna Andronova un Viesturs Ozols.

Izbaudot koncertu, gardo klinģeri un silto tēju, ar ko mūs pacienāja Virbu Tautas nama vadītāja Ruta Čudare, vēlā vakarā devāmies uz māju pusi baudīt brīvdienas.

23.01.2018.gadā Talsu Mūzikas skolā viesojās Ventspils Mūzikas vidusskolas kora klases skolotājas Anitra Niedre un Rudīte Tālberga un vairākas Ventspils Mūzikas skolas kora ,,Nošu planētas” darbinieces, lai kopā ar Talsu un Rojas Mūzikas skolu kora klašu audzēkņiem apgūtu vairākas jaunas dziesmas. Ventspilnieki arī sniedza nelielu ieskatu Ventspils Mūzikas skolas kora klases darbībā un kora ,,Nošu planētas” ceļojumos un dalībā konkursā Polijā.

Meisterklasē audzēkņi apguva divas jaunas dziesmas, kuras būs iespējams kopā ar kori ,,Nošu planētas” izpildīt Liepājas olimpiskajā centrā 16.un17. martā. Solisti būs Ivo Fomins un Daumants Kalniņš. Audzēkņiem tā būs liela iespēja iegūt jaunu pieredzi kora dziedāšanā un arī jaunus draugus. Uz tikšanos Liepājā marta brīvdienās!