2018./19.

2019. gada 8. martā, Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā, norisinājās Kurzemes reģionu mūzikas skolu vispārējo klavieru un klavieru (vokālā mūzika-kora klase) festivāls ‘’Notici sev!”- 2019. Šis festivāls norisinās jau 11 gadu. Šogad piedalījās 13 Kurzemes mūzikas skolas.
Festivāla dalībnieka klavierspēle ir papildus nodarbība izvēlētajai specialitātei. Dalībnieki izpildīja Baltijas valstu komponistu skaņdarbus.
Talsu mūzikas skolu pārstāvēja 5 dalībnieki:
Ralfs Adrians Rudskojs-1. klarnetes klase,
Maija Rodinova-2. akardeona klase,
Paula Marta Pavloviča- 4. saksafona klase,
Martra Baladina-4. čella klase,
Madara Baladina-4. vijoles klase.
Audzēkņus sagatavoja klavierspēles pedagogi: Ilze Vaice, Gunita Pauliņa, Valentīna Andronova un Gita Amoliņa.

Talsu Mūzikas skolas Kora klases aktivitātes 2018./2019. māc. gadā.

2018./2019. mācību gads Kora klases audzēkņiem ir bagāts dažādām aktivitātēm.  2018. gada 12. novembrī  Talsu tautas namā notika Mūzikas skolas koncerts veltīts Latvijas simtgadei. Tajā aktīvi ar vairākiem ansambļiem un kori piedalījās arī  Kora klases audzēkņi. 18. novembrī Talsu Tautas nama Radošajā sētā notika Mūzikas skolas koncerts veltīts Radošā sētas 5 gadu jubilejai. Arī tur piedalījās vairāki  kora klases audzēkņi.

Jau vairākus gadus  laba sadarbība mūsu skolas Kora klases audzēkņiem izveidojusies ar Ventspils Mūzikas vidusskolas kori ’’Nošu planētas’’. Šogad ventspilnieki  mūsu audzēkņus aicināja piedalīties  2  kopējos koncertos. Tā 2. decembrī vairāki mūsu kora klases audzēkņi piedalījās Adventes koncertā Ventspils ordeņa pilī kopā ar ‘’Nošu planētām un izcilo ģitāristu Kasparu Zemīti.  2019. 20. janvārī Ventspils Teātra namā ‘’Jūras vārti ‘’mūsu audzēkņi kopā ar  ‘’Nošu planētām’’ koncertēja kopā ar dziedātāju un komponistu Daumantu Kalniņu.  Lūk, ko par koncertiem saka dalībnieki Laura Mitlere, Luīze Bērziņa un Lūkass Kļaviņš-‘’Mums ļoti patika. Dziedāt ar ‘’Nošu planētām un Daumantu Kalniņu bija ļoti aizraujoši, jo tas ir pavisam cits repertuārs- daudz sarežģītāks un mūsdienīgāks’’.

Kora klases aktivitātes turpinās, jo 10.februārī vairāki mūsu audzēkņi piedalījās koncertā- konkursā Latviešu biedrības namā ’’Talants Latvijai’’, kur dziedāja fragmentu no mūsu skolas bijušā audzēkņa Dāvida Baloža  dziesmas ‘’Šķērsu dienu saule tek’’.

26. aprīlī Kandavā notiks Ventspils reģiona mūzikas skolu kora klašu kopkoncerts, kurā piedalīsies arī Talsu Mūzikas skola kora klases audzēkņi. Jāsagatavo programma un jāapgūst kopkorī dziedamās dziesmas.

Kora klases audzēkņiem jāturpina apgūt dziesmas skolas beigšanas eksāmenam ar Kati Kalnbirzi un Saniju Grīnbergu. Mācību  gads vēl turpinās un gan jau būs vēl citi interesanti piedāvājumi, kuros piedalīties.