Klavieru nodaļa

Klavieru klase darbojas no 1955. gada, 2023./2024. mācību gadā nodaļā mācās 56 audzēkņi. Lepojamies ar mūsu ilggadējās pedagoģes Maijas Lagzdiņas ieguldīto darbu audzēkņu muzikālajā izglītošanā, pedagoģe vairākkārt organizēja savu audzēkņu solokoncertus, veiksmīgi sagatavoja audzēkņus konkursiem. Vairākas mūsu nodaļas pedagoģes – Valentīna Andronova, Ilze Vaice, Gunita Pauliņa un Daiga Rūtenberga ir tieši skolotājas Lagzdiņas audzēknes. Varam lepoties, ka mūsu skolotāja Daiga Rūtenberga ir komponiste, kuras dziesmas dzied gan mūsu skolā, gan visā Latvijā. Nodaļas audzēkņi arī šobrīd gūst labus panākumus valsts un starptautiskajos konkursos, piedalās festivālos un koncertos. Godalgotas vietas vairākkārt iegūtas P.Čaikovska starptautiskajā klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkursā, starptautiskajā pianistu – zēnu konkursā „Spēlē zēni”, Kurzemes reģiona Mūzikas skolu pianistu konkursā „No prelūdijas līdz…”. Šobrīd mūsu absolvente Rūta Zaure turpina klavierspēles apguvi MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Edvards Keisels Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Vairāki Mūzikas skolas absolventi kļuvuši par ievērojamiem mūziķiem. Varam minēt komponistu Raimondu Tigulu, komponisti Ievu Klingenbergu, komponistu un ērģelnieku Matīsu Cini, operdziedātāju Jolantu Strikaiti, dziedātāju Jāni Stībeli.

Klavieru klases skolotāji:

Dace Zaure  – nodaļas vadītāja