Stīgu instrumentu nodaļa

Stīgu instrumentu nodaļa.

Mini, mini mīkliņu, kas tā tāda ir- Valoda, ko saprot ikviens planētas iedzīvotājs, valoda, kas tuva un mīļa visiem?  -Mūzika!
   Nekas tā nespēj aizskart dvēseles stīgas, kā tīkama melodija. Vijole, čells melodiju izdzied un izraud tik dabīgi, sirsnīgi, smeldzīgi. Tā, kopā ar audzēkņiem ejam radošo ceļu uzzinot un atklājot stīgu noslēpumu. Talsu Mūzikas skola lepojas ar Vijoles klasi un Čella klasi.
   Talsu Mūzikas skolas čellistus raksturo īpaši spēcīga saliedētība gan savstarpēji starp ļoti dažāda vecuma audzēkņiem, gan ar skolotāju Līgu Balgu. Viņi cieši turās kopā gan ikdienā, gan svētkos. Īpaši jāatzīmē pirmā čelliste Agita Kundziņa, beigusi Latvijas Mūzikas akadēmiju, strādā pedagoģisko darbu. Nupat mūsu absolvente Marta Balandina turpina čella spēles apguvi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, ļoti veiksmīgi piedalījusies daudzos konkursos, saņēmusi godalgotas vietas.
   Talsu Mūzikas skolas vijoles klase var lepoties ar savām tradīcijām, stabilo audzēkņu sniegumu un skolotājām Andu Kostandu un Unu Plezeri. Šobrīd no audzēkņiem īpaši izceļamas māsas Tālbergas – Elza un Sāra Madara, kuras ar milzīgām darba spējām un talantu skolas vārdu iznes Latvijā katru gadu, saņemot godalgotas vietas un žūrijas specbalvas dažādos konkursos. Audzēkņi muzicē skolas, novada un pilsētas rīkotajos koncertos. Mūsu audzēkņiem neatņemams muzicēšanas prieks jau 20 gadu garumā ir dalība Ziemeļkurzemes kamerorķestrī, kur kopā, blakus sēžot, muzicē gan pedagogi, gan audzēkņi.

Stīgu instrumentu nodaļas skolotāji:
  • Anda Kostanda – nodaļas vadītāja
  • Una Plezere
  • Līga Balga