Stīgu instrumentu nodaļa

Vijoles klase darbojas no 1955.gada un to absolvējuši 57 audzēkņi, bet čella klase tika atvērta tikai 2006.gadā un to absolvējusi 1 čella klases audzēkne. 2014./2015.mācību gadā stīgu instrumentu nodaļā mācās 26 audzēkņi.

Viens no nozīmīgākajiem notikumiem Stīgu instrumentu nodaļā ir gadskārtējie K.F.Amendas Mūzikas svētki. Tiem gatavojas gan individuālie izpildītāji, gan ansambļi. Talsu Mūzikas skolas vijolnieki un čellisti guvuši labu pieredzi vairākos Jauno vijolnieku un čellistu festivālos. Šogad K.F.Amendas mūzikas svētku ietvaros Talsos notika jau otrais Starptautiskais stīgu instrumentu spēles audzēkņu konkurss. Daudzi nodaļas audzēkņi kopā ar Rojas un Dundagas topošajiem vijolniekiem muzicē Ziemeļkurzemes kamerorķestrī, uzstājoties koncertos novadā un Latvijas pilsētās.

Stīgu instrumentu nodaļas skolotāji:
  • Anda Kostanda – nodaļas vadītāja
  • Una Plezere